Home رویداد فارس

Proactively envisioned multimedia based expertise and cross-media growth strategies. Seamlessly visualize quality intellectual capital without superior collaboration and idea-sharing.
http://iranesha.ir/wp-content/uploads/2018/11/01-slider-new-fars.jpg

دومین رویداد کارآفرینی ایران نشا استان فارس

محل برگزاری کمپ های روستایی:دهستان های راهکان.رودبال.کوهمره.دژکرد.جوزار

این رویداد بستری است برای فرصت‌های واقعی کارآفرینی روستایی و، سرمایه‌ گذاری در مناطق روستایی با مشارکت روستاییان، و یافتن راه حل های تازه برای برون رفت از چالش‌ها و بهره مندی از ظرفیت‌های موجود
برای کارآفرینی نیاز داریم فرصتها را کشف کنیم
اما شاید برای مواجهه شدن با این فرصت‌ها مجبور شویم کمی وسعت دیدمان را توسعه دهیم و شاید از یک جای دورتر شروع کنیم.
شما می توانید از روستا شروع کنید
شما می توانید بذر ایده را در روستا بکارید و با مشارکت جوانان روستا نهال کسب و کار روستایی یا استارت آپ خود را رشد دهید.

شروع رویداد از

۲۳-۲۲-۲۱ آذرماه

محل برگزاری

پارک علم و فناوری استان فارس

بــرای ایــن کــار از کـمـپ های ایــران نشــا شــروع کـنید

کمپ های کار آفرینی روستایی ایران نشا در دهستان های منتخب طرح، چندین هفته قبل از رویداد استانی برگزار خواهد شد.در این کمپ ها جوانان روستایی با مبانی کارآفرینی روستایی آشنا شده و فرصت بیشتری برای پردازش ایده های خود برای شرکت در رویداد خواهند داشت.

بنیاد توسعه کارآفرینی ایران نشا
از طریق برگزاری رویدادهای کارآفرینی محلی و ملی، بستری را برای شبکه سازی جوانان علاقه مند به راه اندازی کسب و کار با کارآفرینان موفق و صاحب نظران در زمینه های مختلف مشاغل روستایی فراهم می آورد. در این رویدادها شرکت کنندگان برای تکمیل طرح‌ها و ایده خود از مشورت و همراهی راهبران و تسهیلگران رویداد بهره خواهند برد و با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت. در پایان تیم‌های منتخب با دریافت کمک هزینه، مشاوره‌های فنی رایگان و فضای کار اشتراکی طرح‌های خود را عملیاتی خواهند نمود و تا رسیدن به یک کسب و کار پایدار همواره حمایت بنیاد کسب و کار ایران نشا را در کنار خود احساس خواهند نمود.
ما به همراهی شما نیاز داریم …
پس اگر ایده ای دارید که می تواند منجر به تکمیل زنجیره ارزش محصولات تولیدی در روستا شود.یا می تواند به افزایش بهروری در کسب و کارهای موجود در روستا کمک کند و یا منجر به شکل گیری کسب و کاری در مناطق روستایی شود به ما بپیوندید. شاید هم یک ایده استارت آپی دارید که می تواند به مشاغل روستایی خدمات بدهد یا محصولات تولیدی در روستا را به بازار متصل کند. شاید شما هم جزو آن دسته از شرکت‌ها یا استارتاپ‌هایی هستید که فکر می‌کنند محصولات و خدماتشان هیچ ربطی به روستا ندارد، اما با اندکی تامل درخواهید یافت که روستا نیز بازار خوبی برای محصولات و خدماتتان خواهد بود. در این مسیر ما به همراهی و مشارکت جوانان روستایی همچنین آنها که در روستا مانده اند و چه آنها که برای کاری راهی شهرها شده اند نیاز داریم.
http://iranesha.ir/wp-content/uploads/2018/10/tree-barg2.png
http://iranesha.ir/wp-content/uploads/2018/10/icon-tree-1.png
محورها و رسته های هدف
http://iranesha.ir/wp-content/uploads/2018/10/i2-1.png
زراعت و باغبانی نوین و پایدار
انجیر
خرما
انار
مرکبات
محصولات گلخانه ای
http://iranesha.ir/wp-content/uploads/2018/10/i1.png
پرورش و تکثیر
دام سبک و سنگین
طیور
زنبور عسل
گونه های خاص (کرم ابریشم، زالو و …)
http://iranesha.ir/wp-content/uploads/2018/10/i3.png
صنایع تبدیلی و تکمیلی روستایی
فرآوری انجیر
فرآوری خرما
فرآوری انار
فرآوری مرکبات
فرآوری ضایعات کشاورزی، ضایعات دامی و …
http://iranesha.ir/wp-content/uploads/2018/10/i4.png
گردشگری کشاورزی(اگریتوریسم)
بوم گردی
جشنواره های محلی
http://iranesha.ir/wp-content/uploads/2018/10/i5.png
صنایع دستی
قالی بافی
زیور آلات
پوشش های محلی
http://iranesha.ir/wp-content/uploads/2018/10/i7.png
خدمات توسعه کسب و کارهای روستایی
تامین نهاده ها
خدمات دامپروری و دامپزشکی
تامین ماشین آلات و ابزارات
http://iranesha.ir/wp-content/uploads/2018/10/i7-9.png
توسعه بازار محصولات روستایی
بسته بندی
سورتینگ
برندسازی
بازاریابی
پلتفرم های فروش محصوات روستایی
http://iranesha.ir/wp-content/uploads/2018/10/i6.png
کاربردی سازی فناوری های نوین در روستا
بهینه سازی مصرف آب و انرژی
هوشمند سازی مزارع
بیوتکنولوژی
آبخیزداری
http://iranesha.ir/wp-content/uploads/2018/10/zistbom.png
http://iranesha.ir/wp-content/uploads/2018/10/d1.jpg
دهستان راهکان-روستای قالینی

قالینی روستایی از دهستان راهکان از توابع بخش خفر شهرستان جهرم استان فارس ایران است .قالینی روستایی است کوهپایه ای. روستا با آن خانه های قد و نیم قدش، روی دامنه های کوه گرم اعلام موجودیت می نماید، خانه هایی پشت رو پشت و پله پله ای انگار با هم قصد تسخیر قله های سپیدار را دارند.قالینی در قسمت جنوب شرق و به فاصله ۴۰ کیلو متری از مرکز بخش واقع گردیده است .جاده های فرعی روستا که به آسفالت شیراز -جهرم منتهی می شود حدود ۲۳ کیلومتر طول دارد.صنایع دستی مردم آنجا قالی بافی است .رسته های شغلی فعال این منطقه علاوه بر قالبی بافی ، باغداری، مرکبات، لیمو ترش، خرما، زیتون، لیمو ترش، ازگیل و پرورش دام سبک و سنگین وکشت گل محمدی می باشد.

http://iranesha.ir/wp-content/uploads/2018/10/d2.jpg
دهستان رودبال -روستای درب قلعه

روستای درب قلعه،روستایی از توابع دهستان رودبال ،بخش مرکزی شهرستان استهبان در استان فارس ایران است.براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۸۵،جمعیت آن ۱۲۲۳ نفر(۲۷۵ خانوار) بوده است. تاریخچه این روستا با توجه به آثار باستانی موجود به دوره هخامنشان بر میگردد. شغل مردم این روستا اغلب کشاورزی می باشد .به دلیل رودخانه ای که از این روستا می گذرد آن را تبدیل به یکی ازمکان های تفریحی شهرستان استهبان نموده است. رسته های شغلی فعال این منطقه باغداری، کشاورزی ، دام سبک و پرورش طیور می باشد.

http://iranesha.ir/wp-content/uploads/2018/10/d3.jpg
روستای جوزار جاوید از توابع شهرستان نورآباد ممسنی

روستای جوزار جاوید از توابع شهرستان نورآباد ممسنی واقع در جنوب غربی استان فارس همجوار با شهرهای یاسوج گچساران کازرون سپیدار و شیراز میباشد. برای سفر به این روستای خوش آب و هوا و سرسبز در ابتدا از پل فهلیان گذر می کنیم (این پل که در دوره هخامنشیان ساخته شده و پل ارتباطی استان فارس به کهگیلویه و بویراحمد می باشد) با گذر از این پل از سمت راست جاده وارد جاده فرعی میشویم که در ابتدا از روستای آب پخشان سپس اسلام آباد و چم زیتون (چم زیتین به زبان محلی) و پل مورد و مهرنجان و لیرک و جویجان (جگون به زبان محلی) و تنگ سیاه (تنگ سا) عبور کرده تا بالاخره به روستای بسیار دیدنی جوزار جاوید وارد می شویم.رسته های شغلی فعال این منطقه باغداری، کشاورزی، دام سبک و پرور طیور و فرش می باشد.

راهبران

شعیب فولادیان

شعیب فولادیان
دکتری دامپزشکی گرایش زنبورعسل و کارشناسی ارشد مهندسی کشاورزی گرایش زنبورعسل
شعیب فولادیان اهل ساری و از متخصصین زنبور و زنبورداری ایران.
سابقه‌ی زنبورداری و مشاور طرح توسعه اشتغال تکاپو در رسته‌ی زنبورداری ملی و عضویت در انجمن زنبورداران و مدیران تعاونی‌های زنبورداران کشور موجب شده ارتباط و آشنایی زیادی با فعالان این صنعت در سطح ملی و بین‌ المللی از جمله چین، کانادا، مکزیک، کره جنوبی و … داشته باشد. گذراندن دوره‌های توسعه‌ی کارآفرینی و اشتغال در وزارت کار و دوره‌های مدیریت بازرگانی باعث شده که همواره با دید ارزش‌آفرینی و تجاری‌سازی به صنعت زنبورداری ورود پیدا کند
مجیـد راحـمی

مجید راحمی
عضو هیأت علمی دانشکده کشاورزی – علوم باغبانی دانشگاه شیراز
استاد مجید راحمی متخصص در انواع درختان میوه و همچنین فیزیولوژیست باغبانی درختان میوه برگ‌ریز مانند گردو، بادام، انجیر در گروه علوم باغبانی دانشکده‌ی کشاورزی دانشگاه شیراز تدریس و پژوهش می‌کند. او یکی از باسابقه ترین اساتید و از محققین و متخصصین به نام علوم باغبانی در ایران می‌باشد؛ وی عضو هیئت تحریریه مجله‎ی فصلنامه به زراعی کشاورزی انتشارات دانشگاه تهران و مجله‎ی علوم و فنون باغبانی ایران است و تا به حال بیش از ۵۰ مقاله‎ی ژورنالی و کنفرانسی در مجلات داخلی و خارجی منتشر کرده است.
محـمد جعـفر پذیـر

محمد جعفر پذیر
برترین زنبوردار کشوری
محمد جعفر پذیر صاحب یکی از بزرگترین زنبورداری‌های کشور در شهرستان کازرون استان فارس می‌باشد و به اصلاح نژاد با استفاده از روش‌های علمی در زنبورستان خود پرداخته است و موفق به تولید با کیفیت ترین فراورده‌های زنبور عسل نظیر گرده، ژل رویال، بره موم و … نیز شده است.
او با استفاده از تجربه‌ی زیاد خود و دانش کارشناسان فنی توانسته زنبورداری را به صورت مدرن و با جدیدترین روش‌ها پیاده‌سازی کند و برای توسعه‌ی این صنعت در ایـران مدلی قابل تکرار ایجاد نماید.
محـمد رضا عبـادی

محمدرضا عبادی
دکترای تخصصی علوم دامی
محمد رضا عبادی دارای دکترای تخصصی علوم دامی از دانشگاه صنعتی اصفهان و عضو هیئت علمی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی استان اصفهان می‌باشد. دکتر عبادی از متخصصین دام سبک و مرغ بومی در ایران می‌باشد و با مرکز پژوهشی رویان نیز همکاری می‌کند. عضویت در مجامع بین‌المللی و ملی همچون انجمن جهانی علوم طیور و انجمن متخصصین علوم دامی کشور از دیگر سوابق ایشان می باشد.
محـمد سعید احمدی

محمد سعید احمدی
من محمد سعید احمدی، دانش آموخته کامپیوتر و IT در مقطع ارشد هستم و با دوستانم استارتاپ فرش گره را راه اندازی کرده ام .من از پانزده سال پیش به واسطه ارائه خدمات کامپیوتری با کسب و کارهای مختلفی آشنا شدم. یکی از آن ها صنایع دستی بود و همیشه به روز کردنش ذهنم را مشغول میکرد. هم به این دلیل که پدربزرگ خودم در کار تولید فرش بودند اما کاهش رونق بازار فرش باعث شد کسی آن را ادامه ندهد و هم به این دلیل که بافندگی، شغلی اصیل و فراگیر و سازگار با هر امکانات و آب و هوایی است.
به این ترتیب فروردین ۹۵ بود که در یک رویداد کارآفرینی به اسم هم نت روستا، عزمم رو جزم کردم تا همه ی کارهام را کنار بگذارم و باچند فارغ التحصیل رشته های مختلف و مشاوره اهل فن و تجربه، گروه “فرش گره” را راه انداختیم . ما مراحل طراحی و تولید فرش را به شیوه های خلاقانه و اصیل انجام می دهیم،تعدادی نقشه سنتی و مدرن را جمع آوری یا طراحی کرده ایم.ما تلاش می کنیم با روش های جدید، سفارش فرش ، گلیم و انواع داربافته ها را بگیریم و اصطلاح پیشرفته ی «دیجیتال مارکتینگ» را در صنعت به روز نشده ی دار بافته ها به کار بگیریم.
سید مرتضی میر مهدی

سید مرتضی میر مهدی
کارشناس ارشد کشاورزی و متخصص در زمینه گیاهان دارویی، مدیریت تحقیقات مزرعه تا نمونه برداری و ارزیابی محصولات تا طراحی و اجرای سیستم فرآوری گیاهان دارویی از جمله تجربیات ایشان میباشد. ایشان اخیرا مجموعه کشت و صنعت کاسیا که در زمینه کشت و فراوری و بسته بندی گیاهان دارویی فعال است را راه اندازی و در زمینه اتصال به بازار و خلق زنجیره های ارزش نیز فعالیت های مختلفی را انجام داده اند.
مـــیثـم رقـــایـی

میثم رقایی
دکتری تغذیه دام و طیور
-کارآفرینی در پرورش گوساله شیرخوار و طیور، کارآفرین اجتماعی و ایجاد کسب وکارهای خانگی، طیور و دام سبک در مناطق روستایی، تدریس در دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد، کارشناس تخصصی مرکز توسعه، کارآفرینی دامپروری شبکه توسعه اجتماعی رسالت، مشاور تخصصی موسسه حامیان، کسب و کار اجتماعی در طرح های کشاورزی ودامپروری
امیــر مــیــری

امیر میری

آقای امیر میری از فعالان حوزه زیست بوم و بومگردی و دانش آموخته آمار و انفورماتیک و مدیریت جهانگردی هستند و خود را یک “ایده پرداز گردشگری” معرفی می کنند. سفر را از سال 83 آغاز و تجربیات خود را ثبت کردند. از سال ۸۵ با اجرای کمپ نوروزی به طور حرفه ای وارد حوزه گردشگری شدند و در سال ۸۷ همراه با  مرمت خانه پدری به نام “کلبه آقا میر”،  ایده گردشگری کیهانی را مطرح و اجرا کردند. آقای امیری با برگزاری تور های رصد آسمان شب در پاسارگاد، تخت جمشید و حافظیه، برای نخستین بار نوع جدیدی از گردشگری تحت عنوان “اختر گردشگری”یا آستروتوریسم به انواع گردشگری افزودند و به علاقه مندان گردشگری معرفی کردند. ایشان مدیریت کلبه حقوق بشر آقامیر، خانه بامداد (رستوران خوراک های بومی و عشایری)، بنکوه عشایری کرخوس و تیمچه دستافرید را به عهده دارند و از سال 89 راهنمای اکوتوریست و از سال 93 راهنمای فرهنگی هستند. آقای امیری در چند سال اخیر، چند بار به خاطر فعالیت در حوزه های گردشگری، محیط زیست و فرش تقدیر شدند. دریافت لوح سپاس با حضور نماینده سازمان جهانی گردشگری UNWTO، در سال ۹۰ ، کسب جائزه نخست کشوری در بخش اکوتوریسم در جشنواره عشایر  در سال ۹۱ ، انتخاب کلبه آقامیر به عنوان اقامتگاه برتر کشوری در سال ۹۵ از جمله افتخارات ایشان است. نکته مهم در فعالیت های آقای امیری این است که ایده هایشان با هدف توسعه پایدار با تکیه بر فرهنگ و ارزشهای بومی و حفظ محیط زیست اجرا می شود و با شعار “توانمند سازی زنان برای پاسداشت زمین” پیوند خورده است.

شعیب فولادیان

شعیب فولادیان

دکتری دامپزشکی گرایش زنبورعسل و کارشناسی
ارشد مهندسی کشاورزی گرایش زنبورعسل
شعیب فولادیان اهل ساری و از متخصصین زنبور و زنبورداری ایران.
سابقه‌ی زنبورداری و مشاور طرح توسعه اشتغال تکاپو در رسته‌ی زنبورداری ملی و عضویت در انجمن زنبورداران و مدیران تعاونی‌های زنبورداران کشور موجب شده ارتباط و آشنایی زیادی با فعالان این صنعت در سطح ملی و بین‌ المللی از جمله چین، کانادا، مکزیک، کره جنوبی و … داشته باشد. گذراندن دوره‌های توسعه‌ی کارآفرینی و اشتغال در وزارت کار و دوره‌های مدیریت بازرگانی باعث شده که همواره با دید ارزش‌آفرینی و تجاری‌سازی به صنعت زنبورداری ورود پیدا کند
مجیـد راحـمی

                           
مجید راحمی
عضو هیأت علمی دانشکده کشاورزی – علوم باغبانی دانشگاه شیراز
استاد مجید راحمی متخصص در انواع درختان میوه و همچنین فیزیولوژیست باغبانی درختان میوه برگ‌ریز مانند گردو، بادام، انجیر در گروه علوم باغبانی دانشکده‌ی کشاورزی دانشگاه شیراز تدریس و پژوهش می‌کند. او یکی از باسابقه ترین اساتید و از محققین و متخصصین به نام علوم باغبانی در ایران می‌باشد؛ وی عضو هیئت تحریریه مجله‎ی فصلنامه به زراعی کشاورزی انتشارات دانشگاه تهران و مجله‎ی علوم و فنون باغبانی ایران است و تا به حال بیش از ۵۰ مقاله‎ی ژورنالی و کنفرانسی در مجلات داخلی و خارجی منتشر کرده است.
محـمد جعـفر پذیـر

محمد جعفر پذیر
برترین زنبوردار کشوری
محمد جعفر پذیر صاحب یکی از بزرگترین زنبورداری‌های کشور در شهرستان کازرون استان فارس می‌باشد و به اصلاح نژاد با استفاده از روش‌های علمی در زنبورستان خود پرداخته است و موفق به تولید با کیفیت ترین فراورده‌های زنبور عسل نظیر گرده، ژل رویال، بره موم و … نیز شده است.
او با استفاده از تجربه‌ی زیاد خود و دانش کارشناسان فنی توانسته زنبورداری را به صورت مدرن و با جدیدترین روش‌ها پیاده‌سازی کند و برای توسعه‌ی این صنعت در ایـران مدلی قابل تکرار ایجاد نماید.
محـمد رضا عبـادی

محمدرضا عبادی
دکترای تخصصی علوم دامی
محمد رضا عبادی دارای دکترای تخصصی علوم دامی از دانشگاه صنعتی اصفهان و عضو هیئت علمی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی استان اصفهان می‌باشد. دکتر عبادی از متخصصین دام سبک و مرغ بومی در ایران می‌باشد و با مرکز پژوهشی رویان نیز همکاری می‌کند. عضویت در مجامع بین‌المللی و ملی همچون انجمن جهانی علوم طیور و انجمن متخصصین علوم دامی کشور از دیگر سوابق ایشان می باشد.
محمد سعید احمدی

محمد سعید احمدی
دانش آموخته کامپیوتر و IT در مقطع ارشد
من محمد سعید احمدی، دانش آموخته کامپیوتر و IT در مقطع ارشد هستم و با دوستانم استارتاپ فرش گره را راه اندازی کرده ام .من از پانزده سال پیش به واسطه ارائه خدمات کامپیوتری با کسب و کارهای مختلفی آشنا شدم. یکی از آن ها صنایع دستی بود و همیشه به روز کردنش ذهنم را مشغول میکرد. هم به این دلیل که پدربزرگ خودم در کار تولید فرش بودند اما کاهش رونق بازار فرش باعث شد کسی آن را ادامه ندهد و هم به این دلیل که بافندگی، شغلی اصیل و فراگیر و سازگار با هر امکانات و آب و هوایی است.
به این ترتیب فروردین ۹۵ بود که در یک رویداد کارآفرینی به اسم هم نت روستا، عزمم رو جزم کردم تا همه ی کارهام را کنار بگذارم و باچند فارغ التحصیل رشته های مختلف و مشاوره اهل فن و تجربه، گروه “فرش گره” را راه انداختیم . ما مراحل طراحی و تولید فرش را به شیوه های خلاقانه و اصیل انجام می دهیم،تعدادی نقشه سنتی و مدرن را جمع آوری یا طراحی کرده ایم.ما تلاش می کنیم با روش های جدید، سفارش فرش ، گلیم و انواع داربافته ها را بگیریم و اصطلاح پیشرفته ی «دیجیتال مارکتینگ» را در صنعت به روز نشده ی دار بافته ها به کار بگیریم.
سید مرتضی میر مهدی

سید مرتضی میر مهدی
کارشناس ارشد کشاورزی و متخصص در زمینه گیاهان دارویی، مدیریت تحقیقات مزرعه تا نمونه برداری و ارزیابی محصولات تا طراحی و اجرای سیستم فرآوری گیاهان دارویی از جمله تجربیات ایشان میباشد. ایشان اخیرا مجموعه کشت و صنعت کاسیا که در زمینه کشت و فراوری و بسته بندی گیاهان دارویی فعال است را راه اندازی و در زمینه اتصال به بازار و خلق زنجیره های ارزش نیز فعالیت های مختلفی را انجام داده اند.
مـــیثـم رقـــایـی


میثم رقایی
دکتری تغذیه دام و طیور
-کارآفرینی در پرورش گوساله شیرخوار و طیور، کارآفرین اجتماعی و ایجاد کسب وکارهای خانگی، طیور و دام سبک در مناطق روستایی، تدریس در دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد، کارشناس تخصصی مرکز توسعه، کارآفرینی دامپروری شبکه توسعه اجتماعی رسالت، مشاور تخصصی موسسه حامیان، کسب و کار اجتماعی در طرح های کشاورزی ودامپروری
امیــر مــیــری


امیر میری

آقای امیر میری از فعالان حوزه زیست بوم و بومگردی و دانش آموخته آمار و انفورماتیک و مدیریت جهانگردی هستند و خود را یک “ایده پرداز گردشگری” معرفی می کنند. سفر را از سال 83 آغاز و تجربیات خود را ثبت کردند. از سال ۸۵ با اجرای کمپ نوروزی به طور حرفه ای وارد حوزه گردشگری شدند و در سال ۸۷ همراه با  مرمت خانه پدری به نام “کلبه آقا میر”،  ایده گردشگری کیهانی را مطرح و اجرا کردند. آقای امیری با برگزاری تور های رصد آسمان شب در پاسارگاد، تخت جمشید و حافظیه، برای نخستین بار نوع جدیدی از گردشگری تحت عنوان “اختر گردشگری”یا آستروتوریسم به انواع گردشگری افزودند و به علاقه مندان گردشگری معرفی کردند. ایشان مدیریت کلبه حقوق بشر آقامیر، خانه بامداد (رستوران خوراک های بومی و عشایری)، بنکوه عشایری کرخوس و تیمچه دستافرید را به عهده دارند و از سال 89 راهنمای اکوتوریست و از سال 93 راهنمای فرهنگی هستند. آقای امیری در چند سال اخیر، چند بار به خاطر فعالیت در حوزه های گردشگری، محیط زیست و فرش تقدیر شدند. دریافت لوح سپاس با حضور نماینده سازمان جهانی گردشگری UNWTO، در سال ۹۰ ، کسب جائزه نخست کشوری در بخش اکوتوریسم در جشنواره عشایر  در سال ۹۱ ، انتخاب کلبه آقامیر به عنوان اقامتگاه برتر کشوری در سال ۹۵ از جمله افتخارات ایشان است. نکته مهم در فعالیت های آقای امیری این است که ایده هایشان با هدف توسعه پایدار با تکیه بر فرهنگ و ارزشهای بومی و حفظ محیط زیست اجرا می شود و با شعار “توانمند سازی زنان برای پاسداشت زمین” پیوند خورده است.

سخنرانان رویداد

http://iranesha.ir/wp-content/uploads/2018/11/Hamidi-160x160.jpg
دکتر روح الله حمیدی مطلق

دکترای سیاستگذاری علم و فناوری و مدیر گروه نوآوری و کسب و کار اجتماعی پژوهشکده سیاستگذاری علم و فناوری و صنعت دانشگاه صنعتی شریف. بیشتر

http://iranesha.ir/wp-content/uploads/2018/11/Zivdar-160x160.jpg
مهدی زیودار

کارشناس ارشد اقتصاد از دانشگاه تربیت مدرس از بنیانگذاران و نخستین مدیرعامل صندوق سرمایه گذاری خطرپذیر دانشگاه شریف و عضو موسسان انجمن وی سی ایران .

http://iranesha.ir/wp-content/uploads/2018/12/SHOWAN-SADRghazi-160x160.jpg
دکتر شوان صدر قاضی

پژوهشگر تحقیقات اقتصادی اجتماعی دانشگاه سازمان ملل، دکتری مدیریت نوآوری در مناطق محروم، زمینه اصلی پژوهش او در سال های اخیر، بر مدیریت نوآوری در زمینهبیشتر

http://iranesha.ir/wp-content/uploads/2018/11/Tarkesh-160x160.jpg
دکتر حامد ترکش

دکترای صنایع و فعال در اکوسیستم کارآفرینی کشور. از بنیان گذاران فعالیت های نو در اکوسیستم کارآفرینی و استارت آپی و فعالیت های دانش بنیان در زمینه تولید نرم افزار و تحلیل داده ها

مربیان کسب و کار

http://iranesha.ir/wp-content/uploads/2018/12/dr-dehghanpor-160x160.jpg
حامد دهقان پور

مدیر دفتر خدمات مالکیت فکری و تجاری سازی فناوری دانشگاه، سرارزیاب کارگروه ارزیابی شرکتهای دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مشاور مرکز رشد بیشتر

http://iranesha.ir/wp-content/uploads/2018/12/daraje-160x160.jpg
امیر درجه

موسس آپ ساز، سیستم آنلاین تولید اپلیکیشن های موبایل، مدیرعامل شرکت پالاپال پرداز فارس، عاشق ساده کردن کارهای پیچیده هستم و از اینکه بتونم چیزی رو خلق کنم  بیشتر

http://iranesha.ir/wp-content/uploads/2018/12/hamed-takmil2-160x160.jpg
حامد تکمیل

مدیر اجرایی پارسکدرز اولین بازار کار آنلاین، بنیان گذار جامعه کسب و کارهای اینترنتی فارس، مدرس و وبلاگ نویس

http://iranesha.ir/wp-content/uploads/2018/12/IMG_20181206_123417_772-160x160.jpg
محمد کرمانی

کارشناس ارشد کارآفرینی و فعال در زمینه کوچینگ کسب و کارهای نوپا، ایشان به عنوان یکی از فعالین اکو سیستم کارآفرینی تجربه همکاری با شتابدهنده آواتک و رهنمابیشتر

http://iranesha.ir/wp-content/uploads/2018/12/morteza-taskhiri-160x160.jpg
مرتضی تسخیری

مرتضی تسخیری هستم یک یادگیرنده. ادعای بزرگی است که کسی خود را یادگیرنده بداند و من همه تلاشم این است که هیچوقت از دانش و تجربه دیگران خسته، ملول، مستغنی بیشتر

http://iranesha.ir/wp-content/uploads/2018/12/sina-hasanalizade-160x160.jpg
سینا حسنعلی زاده

کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک -دانشگاه صنعتی شریف، مدیر برنامه توسعه و انتقال فناوری دانشگاه صنعتی شریف، مدیر سرمایه گذاری شرکت توسعه کارآفرینی بهمن بیشتر

http://iranesha.ir/wp-content/uploads/2018/12/ehsan-faghih-160x160.jpg
احسان فقیه

کارشناس ارشد مهندسی مکانیک و فعال در زمینه کوچینگ کسبو کارهای نوپا، هم بنیان گذار مدرسه کسب و کار پوتیک و مشاور استارت آپ ها

http://iranesha.ir/wp-content/uploads/2018/12/IMG_20181208_232009_090-160x160.jpg
مهدی کاکاوند

کارشناس ارشد مدیریت نوآوری، مدیر پروژه طرح سلسله گزارشهای بررسی تجربیات جهانی شرکت های استارت آپ با مشارکت معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری، هم بنیانگذار بیشتر

http://iranesha.ir/wp-content/uploads/2018/12/asad-sangabi-160x160.jpg
کوروش اسدسنگابی

مهندس اسدسنگابی مدیریت مجموعه شرکتهای آریا نانوسیز [فعال در زمینه تدوینِ تولید مواد بیوتکنولوژی و نانوتکنولوژی در منطقه ویژه اقتصادی شیراز]، گروه تولیدی پردیس بیشتر

http://iranesha.ir/wp-content/uploads/2018/12/IMG_20181211_155521_360-160x160.jpg
محمدامین نوبخت

محمدامین نوبخت را می توان در کوتاهترین عبارت یک “متخصص بازاریابی دیجیتال” معرفی کرد؛ گرچه تجربیات متعددی در برگزاری، مربی گری و تسهیلگری رویدادهای کارآفرینی با بیشتر

تسهیلگران رویداد

تسهیلگران ایران نشا در طول رویداد در کنار مردم روستا برای بهره مندی کیفی تر از داشته های موجود و شکل گیری کسب و کارحضور خواهند داشت.این افراد هریک تجربیات متفاوتی از فعالیت در زمینه کارآفرینی روستایی را با خود به همراه می آورند …

شما را به پیوستن به رویداد ایران نشا دعوت می کنیم.

برای شتاب بخشیدن به کار تیمی و تحلیل زوایای مختلف کسب و کار تسهیلگران ایرانشا به کمک شما می آیند. آنها به دلیل تجربیات متعدد در زمینه توسعه روستایی می توانند راهکارهای مناسبی را در مواجه با مسایل، پیش روی تیم ها قرار دهند.

http://iranesha.ir/wp-content/uploads/2018/04/mohammad-malekshahi.jpg

محمدملک شاهی

محمد ملک شاهی ام ! اجدادم عشایر قشقایی بوده اند که آخر سر حدود ۱۰۰ سال پیش در روستای خبر از توابع شهر بافت کرمان یکجا نشین شدند. من در سیرجان بزرگ شدم و کلی درس خوندم و المپیادی و کنکوری شدم اما هیچ وقت رابطه م با روستاها قطع نشد.

بیشتر

http://iranesha.ir/wp-content/uploads/2018/04/hadi-falahi.jpg

هادیفلاحی

از دوره نوجوانی، به واسطه حضور در اردوهای جهادی دانش آموزی دغدغه جدی نسبت به “خدمات رسانی در مناطق روستایی و کمترتوسعه یافته کشور” پیدا کردم. طوری که در سالهای نخست دانشجویی این دغدغه به یکی از مهمترین محورهای زندگی ام تبدیل شدبیشتر

http://iranesha.ir/wp-content/uploads/2018/04/akbar-sohrabi.png

اکبرسهرابی

مدرک کارآفرینی خود در مقطع ارشد را از دانشگاه علامه طباطبایی در سال ۱۳۹۴ دریافت کرده ام. در حال حاضر مدیرعامل شرکت کارآفرینی نگین حاتم کویر و مسئول اشتغالزایی قرارگاه پیشرفت و آبادانی در استان یزد می باشم. بصورت تخصصی در حوزه کارآفرینی روستایی فعالیت می کنم بیشتر

http://iranesha.ir/wp-content/uploads/2018/04/sajadenteshari2.jpg

سجاد انتشاری

سجاد انتشاری هستم، اهل نجف آباد، لیسانس کشاورزی، فوق لیسانس مهندسی آب و دانشجوی سال آخر دکتری مدیریت منابع آب در دانشگاه صنعتی اصفهان.  تخصص اصلی ام مدیریت کلان منابع آب هست. برای همین هم حدود ۶ ماه به عنوان فرصت مطالعاتی رفتم هلند و بیشتر

http://iranesha.ir/wp-content/uploads/2018/04/sajad-asakere.jpg

سجادعساکره

سجاد عساکره هستم. بچه جنوب و آبادان. از دبیرستان به شدت به روستا و کار در مناطق روستایی علاقه داشتم و همیشه دنبال فرصت هایی این چنینی بودم. کارشناسی دانشگاه علم و صنعت مهندسی صنایع خوندم و کارشناسی ارشد هم دانشگاه علامه طباطبایی مدیریت کارآفرینی.بیشتر

http://iranesha.ir/wp-content/uploads/2018/12/ehsan-alah-soltani.jpg

احسان الهسلطانی

احسان اله سلطانی استعداد عجیبی در شورش رو در آوردن داره، ممکنه درس خواندن باشه یا کار کردن، تنبلی یا سفر، چند سالی هست که داره به راه انداختن کسب و کارهای کوچیک فک میکنه، از موفق ترین هاش چرم توتیا و sohest بودن. الانم داره یه انکوباتور برا این کسب و کارها راه میندازه،بیشتر

http://iranesha.ir/wp-content/uploads/2018/04/sorush-talebi.png

سروشطالبی اسکندری

سروش طالبی اسکندری هستم. پسوند فامیلم اسم روستایمان در شهرستان فریدن اصفهان است. MBA از دانشگاه شریف گرفته ام و اکنون دغدغه اصلی و فعالیت حرفه ایم در زمینه موضوع آب و توسعه است و این موضوع را در پژوهشکده سیاستگذاری علم، فناوری و بیشتر

ما از تیم های برگزیده حمایت میکنیم

ــ تیم های اول تا سوم: هدیه سه، دو و یک میلیون تومان
ــ اختصاص اعتبار اولیه راه اندازی تا سقف ده میلیون تومان برای تیم های برگزیده
[پس از اجرای رویداد و ارزیابی مجدد در طول یک دوره سه ماهه]

.

http://iranesha.ir/wp-content/uploads/2018/10/yekmelyun.png
http://iranesha.ir/wp-content/uploads/2018/10/dokmelyun.png
http://iranesha.ir/wp-content/uploads/2018/10/semelyun.png
http://iranesha.ir/wp-content/uploads/2018/10/yekmelyun.png
http://iranesha.ir/wp-content/uploads/2018/10/dokmelyun.png
http://iranesha.ir/wp-content/uploads/2018/10/semelyun.png
ایران نشا می تواند به استارت آپ هایی که ایده های متمرکز بر روی محورهای زیر دارند در جذب سرمایه گذار کمک کند

ـــ تولید فراورده های خاص و متنوع باغی و زراعی
ــ طراحی و تولید محصولات کاربردی و بازارپسند برگرفته از هنر و صنایع دستی روستایی
 ـــ خدمات سیار کشاورزی و دامپروری در مناطق روستایی
 ـــ مدیریت زنجیره ارزش محصولات استراتژیک
ــ تولید گونه های خاص گیاهی و دامی براساس مزیت های مناطق روستایی هدف
ـــ نوآوری در خدمات گردشگری
ـــ توسعه بازار محصولات روستایی
ـــ کارآفرینی اجتماعی

http://iranesha.ir/wp-content/uploads/2018/10/basalam-fars.png
http://iranesha.ir/wp-content/uploads/2018/10/dastadast-fars1.png
http://iranesha.ir/wp-content/uploads/2018/10/aliabad-fars1.png
http://iranesha.ir/wp-content/uploads/2018/10/gereh-99.png
http://iranesha.ir/wp-content/uploads/2018/10/keshmon-fars.png
http://iranesha.ir/wp-content/uploads/2018/10/ani-fars.png

حامیان

http://iranesha.ir/wp-content/uploads/2018/12/l1.jpg
http://iranesha.ir/wp-content/uploads/2018/12/l2.jpg
http://iranesha.ir/wp-content/uploads/2018/12/l3.jpg
http://iranesha.ir/wp-content/uploads/2018/12/l4.jpg
http://iranesha.ir/wp-content/uploads/2018/12/l5.jpg
http://iranesha.ir/wp-content/uploads/2018/12/l6.jpg
http://iranesha.ir/wp-content/uploads/2018/12/l8.jpg
http://iranesha.ir/wp-content/uploads/2018/12/l9-.jpg
http://iranesha.ir/wp-content/uploads/2018/12/l10.jpg

حامیان مالی

http://iranesha.ir/wp-content/uploads/2018/10/h1-160x160.png
http://iranesha.ir/wp-content/uploads/2018/10/h1-160x160.png
http://iranesha.ir/wp-content/uploads/2018/10/h1-160x160.png
http://iranesha.ir/wp-content/uploads/2018/10/h1-160x160.png
http://iranesha.ir/wp-content/uploads/2018/10/h1-160x160.png

همراهان اجتماعی

http://iranesha.ir/wp-content/uploads/2018/10/h1-160x160.png
http://iranesha.ir/wp-content/uploads/2018/10/h1-160x160.png
http://iranesha.ir/wp-content/uploads/2018/10/h1-160x160.png
http://iranesha.ir/wp-content/uploads/2018/10/h1-160x160.png
http://iranesha.ir/wp-content/uploads/2018/10/h1-160x160.png

حامیان رسانه ای

http://iranesha.ir/wp-content/uploads/2018/10/h1-160x160.png
http://iranesha.ir/wp-content/uploads/2018/10/h1-160x160.png
http://iranesha.ir/wp-content/uploads/2018/10/h1-160x160.png
http://iranesha.ir/wp-content/uploads/2018/10/h1-160x160.png
http://iranesha.ir/wp-content/uploads/2018/10/h1-160x160.png

تبلیغات